dzisiaj jest: 20 września 2021. imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
 
Kultura
Gmina Błędów posiada Gminną Bibliotekę Publiczną usytuowaną w Błędowie, oraz dwie filie, w Lipiu i Wilkowie. Posiadają one około 40 000 woluminów, w tym bardzo duży wybór lektur szkolnych. Są dobrze zaopatrzone w księgozbiór podręczny i popularno-naukowy. Ze zbiorów bibliotecznych korzysta około 1 000 czytelników. Dużym powodzeniem cieszą się czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prenumerowane przez biblioteki. Placówki te współpracują ze szkołami, odbywają się tam lekcje biblioteczne z udziałem dzieci i młodzieży. Biblioteki cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ książki dla nich zakupywane są według zapotrzebowania i zainteresowań czytelników. Pieniądze na ten cel pozyskiwane są z Urzędu Gminy.

Kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej jest Barbara Mikołajczyk - tel. 0-48 66 80 148. Pracownikiem Filii Biblioteki w Lipiu jest Katarzyna Bajerska-Wasilczuk tel: 048-6681092, a w filii w Wilkowie pani Maria Mydłowska i Teresa Kozera.

Na terenie Gminy mieszkają też ludzie, których pasją życiową jest twórczość. Jedną z takich osób jest Izabela Maria Frasz. Od lat jest członkiem Radomskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Urodziła się 25.03.1954 r. w Pionkach. Ukończyła LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, WSP w Słupsku, kierunek geografia. Po studiach pracowała w IMiGW w Słupsku, a od 1978 r. uczy geografii w Szkole Podstawowej oraz w Gimnazjum w Błędowie. W wolnych od pracy chwilach pisze wiersze i opowiadania.

Niektóre utwory pani Frasz ukazały się już w 1996 r. w antologii "Garść życia", a następne w Antologii Współczesnej Poezji Polskiej "Dojrzewanie w miłości" wydanej w 2000 r, w tym samym roku ukazał się debiutancki tomik poezji zatytułowany "Na razie mnie nie wołaj ...".